WRC: Latvala czwarty w Rajdzie Niemiec

150x110

Załoga Jari-Matti Latvala/Miikka Antilla w Fordzie Focusie WRC ukończyła na czwartym miejscu Rajd Niemiec, dziewiątą rundę WRC zdobywając kolejne cenne punkty do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata.

Załoga Mikko Hirvonen/Jrmo Lehtinen wskutek awarii skrzyni biegów wycofała się z rywalizacji na trzy odcinki specjalne przed końcem rajdu. Ósme, punktowane miejsce na asfaltowych trasach Niemiec zajął trzeci z kierowców BP Ford Abu Dhabi World Rally Team wspieranego przez Castrol - Khalid Al Quassimi pilotowany przez Michaela Orra.

Rajd Niemiec wygrał już po raz ósmy z rzędu jadący Citroenem C4 aktualny Mistrz Świata Sebastien Loeb. Dla Francuza było to 59. wygrany rajd w karierze. Na drugim miejscu uplasował się Hiszpan Dani Sordo, wolniejszy od Francuza o nieco ponad 51 sekund. Trzeci rajd ukończył Sebastien Ogier tracąc do lidera 2:13,3 sek. Tuż za podium uplasował się Jari-Matti Latvala. Fin był wolniejszy od Loeba 2:33,9 sek.

W klasyfikacji kierowców po dziewięciu rajdach prowadzi Sebastien Leob, który zgromadził 191 punktów. Drugi, ze 133 punktami jest Sebastien Ogier. Trzeci Jari-Matti Latvala ma ich 117. Mikko Hirvonen ma aktualnie 86 punktów i jest szósty w klasyfikacji kierowców. Wśród zespołów prowadzi Citroen Total World Rally Team, który ma 308 punktów. Drugi jest BP Ford Abu Dhabi World Rally Team i ma ich 222.

Do końca mistrzostw pozostały cztery rajdy. Najbliższy z nich odbędzie się w dniach 10-12 września w Japonii.